Geri Ödeme ve İade Politikası

Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin 5. Maddesine göre, müşteri, “ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildigine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. Gıda ürünlerimiz, kitap ve fırın taşlarımız cayma hakkı kapsamı dışındadır.”

Değişim işlemi ise; alıcı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde değişim hakkına sahiptir. Değişimin gerçekleştirilebilmesi için tarafımızla iletişime geçmeniz ve değişim nedeninizi belirtmeniz gerekmektedir. Tarafımızca haklı bulunan değişim nedeni kapsamında değişim süreciniz başlamaktadır.Faturanın ilgili bölümü doldurularak,isim soy isim telefon imza şeklinde ürünle birlikte yurtiçi kargo şubesine giderek aşağıda belirtmiş olduğumuz bilgilerle gönderiminizi yapınız.

Teslimat Bilgilerimiz;

Mng Kargo müşteri numarası:

Ptt Kargo müşteri numarası:

Adres: İSTOÇ POZİTİF PASTA MALZEMELERİ VE EKİPMANLARI LTD. STI.

Mahmutbey Mah. 21.Ada 2439 Sk. No:66-68 34218 Bağcılar/İstanbul

Telefon: 0533 972 02 88 – 0534 656 10 34

Email: info@pozitifpastacilik.com

Cayma hakkından faydalanabilmek için;

İadenin ve değişimin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren 7 günlük süre içinde ve değişimin ise 14 günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.

Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Niteliği itibari ile gıda maddelerinde(un,çikolata,gıda boyaları vs.), kitap ve fırın taşlarında cayma hakkı söz konusu değildir.

Ayıplı Malların İadesi

Kargoda kırılmış yada yıpranmış olarak gelen malların iadesi için kargo firmasıyla iletişime geçilerek tutanak tutturulması, faturanın alt kısmında bulunan iade kısmının doldurularak isim soy isim telefon imza şeklinde ürünle birlikte tarafımıza göndermeniz rica olunur. Tutanaksız ve ilgi yerleri doldurulmamış fatura ile gönderilen kargolar dikkate alınmayacaktır.

Kargo Ücreti

Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı MÜŞTERİYE aittir. Ürün değişimlerinde ve iadesinde kargo masrafı kesinlikle MÜŞTERİYE aittir.

İade Talebi Nasıl Yapılır?

İade talebinizi ürünü tarafımıza göndermeden önce internet sitemiz üzerinden iade formunu doldurmanız gerekmektedir.

Gönder
https://www.pozitifpastacilik.com/geri-odeme-ve-iade-politikasi ürün için WP Sipariş Hattı üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.